Skylink vypíná programy v MPEG-2

V průběhu měsíce až dvou dojde k ukončení šíření dalších programů ve starším kompresním formátu MPEG-2/SD. Nejdříve se bude jednat o Eurosport CZ, CS Film/CS Mini, Horror Film a DuckTV. Majitelé SD boxů už tak nadále tyto programy přes svůj stávající box nebudou moci sledovat.

(Skylink pokračuje ve vypínání SD programů, nyní jsou na řadě ke dni 31.3.2016 programy Nova Cinema a TV Fanda.)

 

Ověřit zda váš přijímač podporuje nový formát můžete u nás, nebo na stránkách zde:

OVĚŘENÍ

V případě, že váš přijímač nový formát nepodporuje, nabízíme vám

 

AKČNÍ BALÍČEK:

  • Nový značkový přijímač SkylinkReady
  • Seřízení vaší satelitní paraboly nezbytné pro příjem nových HD programů
  • Instalaci a nastavení přijímače

celkem za 2 930Kč.

 

 

 

Podrobnosti o krocích služby skylink:

Satelitní služba Skylink pomalu ale jistě dokončuje přechod na modernější kompresní formát MPEG-4. Velká většina placených programů na něj již byla převedena. Nyní to čeká výše uvedené 4 programové pozice. Z placených programů v nabídce tak po vypnutí těchto čtyř pozic zůstane v kompresi MPEG-2 pouze několik málo placených kanálů (Viasat History, Viasat Nature, Viasat Explore/Spice, NGC, Filmbox, AMC, Nova Sport, Minimax, Leo, MTV ROCKS, MTV Dance, MTV Hits, VH1, VH1 Classic, Vivid CZ, Hustler).

Ukončení šíření dětského programu DuckTV ve formátu MPEG-2 je naplánováno na 31.8.2015. Šíření Eurosport CZ, CS Film/Mini a Horror Film v MPEG-2 by mělo skončit dnes. V době publikování tohoto článku byly kanály aktivní.

 

Jako náhrada za Eurosport CZ bude zákazníkům automaticky aktivován kanál Eurosport HD. Programy CS Film/CS Mini, Horror Film a DuckTV zůstanou v klasickém rozlišení (MPEG-4/SD).

Vypínání se brzy dotkne i základních českých a slovenských kanálů. V nabídce je již nyní 18 základních českých a slovenských programů v HD rozlišení. Skylink chce v průběhu roku ukončit šíření všech programů ve formátu MPEG-2 a nadále je šířit v HD rozlišení, případně v MPEG-4/SD. Pro majitele SD boxů to tak bude znamenat jediné. Pokud budou chtít sledovat televizi přes Skylink, budou si muset koupit nový box, nebo televizi se zabudovaným satelitním tunerem podporující kompresní formát MPEG-4.

Updated: 2.3.2016 — 17:03
anteny-ul.cz © 2013 Frontier Theme